زنگ تجربه ( نی نی آی کیو)
خاطرت و تجربه های کودکانه و مادرانه
نگارش در تاريخ پنجشنبه 3 / 6 / 1390 و ساعت 16:20 توسط زینب

خیلی زود فهمیدم که دیانا شکل ها را بهتر و زودتر از رنگها یاد می گیرد البته دلیل این نمی دانم ولی من هم از این مساله استفاده کردم و شروع به آموزش اشکال کردم. کمتر از یک سال داشت و من در دفتری که برایش تهیه کرده بودم شکل ها را می کشیدم و نامشان را کنارش می نوشتم و با صدای می خواندم این شده بود یک بازی بسیار سرگرم کننده برای ما. شکل میوه ها و حیوانات و اشکال هندسی گاهی بیشتر کلمات را می نوشتم و اسم ها را یادش میدادم. خودش هم خیلی لذت می برد. یکسری اشکال هندسی را با فوم درست کردم و حتی بعضی از آنها را مثل پازل برش زدم و بعد کنار هم می گذاشتم و دیانا خیلی با آنها بازی می کند.

 

حالا دیانا بیشتر اشکال هندسی را می شناسد و در هر اسباب بازی و یا تصویر کتاب و تابلوهای خیابان دنبال دایره و مثلث و حتی ذوذنقه می گردد.

دیانا به عکس علاقه زیادی دارد عکس آدم ها و حیوانات را بیشتر دوست دارد. از یک مجله قدیمی تعدادی تصویر دختربچه ها که لباسهای شاد و خوشرنگی به تن داشتند جدا کردم و از آنها برای آموزش رنگها استفاده کردم که واقعا مفید بود و مورد توجه دیانا قرار گرفت. البته یک کار دیگر هم برای آموزش رنگها و شکل ها انجام دادم و آن این بود که همه چیز را برایش شرح می دادم و می دهم.مثلا" این توپ گرد و قرمز را بگیر" یا " آن مکعب سبز را به من بده" و ...

حالا دیانا خودش می پرسد" این چه رنگیه؟" " شال مامان چه رنگیه؟" یا "این چه شکلیه؟"

 

البته در این میان کارتهای آموزشی زیادی خریداری کردم که شما هم می توانید برای شروع از آنها استفاده کنید. انواع کارتهای آموزشی شکل حیوانات میوه ها ماشین لباس و حتی مفاهیمی چون بالا و پایین و چپ و راست و داخل و خارج و ...

در این مدت از کامپیوتر هم استفاده فراوان کرده ام. با استفاده از نرم افزار POWER POINT اسلایدهای فراوانی درست کرده ام که همه را بر اساس روش پرفسور شیچیدا به دیانا نشان داده ام. موضوع این اسلایدها همه چیز است. از حیوانات و اشیا و میوه و سبزی گرفته تا کلمه و ریاضی و رنگها و مفاهیم. در پست های بعدی راجع به نحوه نشان دادن آنها به کودک توضیح خواهم داد.


موضوع : تجربه های ما | بازدید : 5575 مرتبه


درباره وبلاگ

تا کودک نشویم به ملکوت آسمانها راه نمیابیم (عیسای مسیح)
موضوعات
آخرين مطالب
آرشيو مطالب
پيوند ها
پيوند هاي روزانه
آمار وبلاگ
افراد آنلاین : 1 نفر
بازديدهاي امروز : 787 نفر
بازديدهاي ديروز : 790 نفر
بازدید هفته قبل : 787 نفر
كل بازديدها : 784874 نفر
Powered By NiNiweblog.com